سبد خرید

قبل از خرید، حتما قیمت محصول خود را به صورت تلفنی و یا  گفتگوی آنلاین استعلام کنید.

۰۲۱۹۱۰۲۷۱۳۰ – ۰۹۹۰۴۵۵۹۵۴۵

میز مدیریت جوان مدل رونیکا

انواع مختلف میز و صندلی اداری

وقتی به مبلمان ادرای فکر می‌کنید، یکی از اولین مواردی که باید به خاطر بسپارید میز و صندلی اداری است. میزهای اداری سبک‌ها و انواع متفاوتی دارند. همچنین طیف گسترده‌ای از طرح‌های مختلف صندلی‌های اداری از صندلی‌های کنفرانس تا صندلی‌هایی مدیریتی وجود دارد.

مبلمان اداری ضمانت کننده تکامل است البته اگر دارای سه ویژگی مهم باشد. این سه ویژگی عبارتند از: طراحی زیبا، ارگونومیک و مدت و دوام بالا. در این قسمت به تحلیل این سه ویژگی مهم و ضروری می‌پردازیم.

طراحی زیبا: در طراحی کردن فضاهای مختلف همواره باید چیدمان مبلمان و لوازم اداری را در نظر گرفت. استایل و شکل قرار گرفتن وسایل مختلف اداری یکی از شرایط مناسب برای زیبایی فضاهای مختلف اداری است. ازاین‌رو توجه به طراحی زیبا شامل رنگ و چیدمان امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است.

ارگونومیک: عبارت فوق عملی است که برای انسان طراحی‌شده است. آنچه در این موضوع بسیار مهم است اهمیت دادن به‌سلامت بدن است. ارگونومیک بودن مبلمان اداری این ویژگی را ایجاد می‌کند که سلامت کارمندان در محیط‌های مختلف تضمین شود.

دوام بالا: ازآنجایی‌که مبلمان اداری از وسایل مصرفی ضروری می‌باشد، این وسایل در طول زمان مستهلک می شود. توجه به جنس مبلمان باعث خریدی مناسب برای این امر خواهد شد. لازم به ذکر است که در زمان خرید مبلمان اداری می‌توانید تحقیقات و بررسی‌های گسترده را انجام دهید و بعد از تکمیل آن اقدام به خرید وسایل مبلمان موردنظر کنید. در تحقیقات به جنس مبلمان که سبب کاهش یا افزایش دوام آن می‌شود توجه داشته باشید.

در ادامه این مقاله از قصر چوب متداول‌ترین انواع مبلمانی آورده شده که در هر دفتری پیدا خواهید کرد. با ما همراه باشید.

میزهای اداری

میزهای اداری از نظر کارکرد متفاوت هستند. برای مثال، کارایی میز اپراتور مانند میز اجرایی نیست. از طرف دیگر، میز اجرایی همانند میز پذیرش نیست. به همین دلیل مهم است از انواع میزهای اداری چیزی را بخرید که با نیازها و شرایط متفاوت دفتر شما متناسب است. اعم از این‌که میز شیشه‌ای یا چوبی باشد رایج‌ترین انواع مبلمان متناسب با هر جور دفتری است.

میزهای مدیریتی

میزهای مدیریتی مخصوص مدیران و سرپرستان هستند. دفتر آن‌ها باید متفاوت از اداریان باشد. سبک و کارکرد این میز غالباً مبتنی بر ماهیت شغل، موقعیت فرد، و امکاناتی است که آن‌ها استفاده می‌کنند.

میز کارمندی جوان مدل رونیکا

میزهای مرتفع قابل تنظیم

میزهای مرتفع قابل تنظیم دقیقاً همان چیزی هستند که از اسم‌شان پیداست. این میزها برای کسانی که در موقعیتی قرار دارند که لازم است همزمان بایستند و کار کنند ایده‌آل است. برخی از این نمونه‌ها شامل معماران، نمایندگان خدمات مشتری، طراحان، و متخصصان پذیرش می‌شود. یافتن میزی که به اندازه‌ی کافی محکم باشد و در جای خود مکانیزم‌های مناسبی داشته باشد، بسیار مهم است.

میزهای تحریر

برخلاف اسمش، میزتحریر مختص نویسندگان نیست. در اصل یک میز صاف و ساده است که هیچ ویژگی خاصی ندارد. این میز سطحی صاف و مسطح را فراهم می‌کند  که به شما این امکان را می‌دهد تا پشت میز روی صندلی بنشینید و روی کار خود تمرکز کنید.

میزهای تحریر بدون کمد، کشو، قفسه، یا سایر جزئیات غیرضروری، فضای زیادی را فراهم می‌کند. آن‌ها در طرح‌ها، پرداخت‌ها، و سبک‌های بسیار متنوعی ارائه می‌شوند که از میان آن‌ها می‌توانید انتخاب کنید. هنگام جستجوی یک میز تحریر برای دفترتان به سبک و سلیقه‌ی شخصی خود توجه کنید.

میزهای کامپیوتر

میز کامپیوتر مانند میز تحریر فقط برای کامپیوتر استفاده نمی‌شود. اگر ترجیح می‌دهید همه‌ی وسایل فنی خود را در یک مکان نگهداری کنید، این میزهای ساده تمام فضای مورد نیازتان را برایتان تأمین می‌کنند. یا می‌توانید از فضای باز برای تمرکز بر کار خود لذت ببرید. شما می‌توانید کیس کامپیوتر، مانیتور، و کابل‌ها و اتصالات مورد نیاز کامپیوتر خود را هرچه سریعتر و کارآمدتر به کار بگیرید. بعضی میزهای کامپیوتر سینی‌های صفحه کلید کشویی دارند که در صورت عدم استفاده به عقب کشیده می‌شوند.

معرفی صندلی ها و محصولات اداری لیو

میزهای شناور اداری

میزهای شناور، فضایی باز و عاری از درهم‌ریختگی در اختیارتان قرار می‌دهند. میز شناور باید در دیوار تعبیه شود، این بدان معناست که با پایه‌ها یا سایر ظواهر فضایی را اشغال نمی‌کند که در غیر این صورت می‌تواند یک اتاق را شلوغ کند. طیف گسترده‌ای از میزهای شناور برای دفاتر کوچک وجود دارد. اگر شخصی هستید که دوست دارید کنار پنجره‌ای با منظره‌ای زیبا کار کنید یا اگر ظاهر خطوط تمیز و ساده را دوست دارید، این میز ایده آل است.

میزهای اجرایی

میزهای اجرایی نیز کارکرد و سبک خاص خود را دارند. هرچند ممکن است از نظر طراحی متفاوت باشند، اما مکانیک‌شان امکان تغییر ندارد. باید فضای کافی برای جنبه‌های مختلف کار اجرایی وجود داشته باشد. همچنین باید منطقه‌ای برای عملکردهای متفاوتی که فرد باید انجام دهد، اختصاص داشته باشد.

 

مقالات مرتبط:

فضای کاری سرگرم کننده برای سپری کردن تمام طول روز

طراحی دکوراسیون دفتر کار

کدام چوب براي ميز مديريت بهتر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *