بلاگ

صندلی اداری پنوماتیک چیست؟

صندلی اداری پنوماتیک - قصر چوب

صندلی اداری پنوماتیک به هر صندلی اداری که از نظر ارتفاع با استفاده از اهرمی در زیر صندلی قابل تنظیم باشد داده میشود. آنها در بسیاری از مکان های کاری یافت میشوند. زیرا داشتن یک ارتفاع قابل تنظیم یک ویژگی ارگونومیک محسوب میشود.

ارتفاع نشیمنگاه یک صندلی اداری ارگونومیک باید به راحتی قابل تنظیم باشد. یک پیستون گازی پنوماتیک که امر تنظیم ارتفاع را تسهیل میکند، بهترین نوع ممکن برای این مکانیزم است. یک صندلی اداری با بازه ارتفاع نشیمنگاه بین ۴۰/۶ تا ۵۳/۳ سانتی متر از کف، معمولا برای اکثر افراد قابل استفاده میباشد که در حالت ایده آل باید رانها در حالت کاملا افقی، و راستای ساعدها تقریبا همسطح میز کار باشد.

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه یک صندلی قادر است در چنین حرکتی سیال با لمس یک اهرم حرکت کند و به سمت بالا و پایین برود؟

تعدادی از اجزای تشکیل دهنده صندلی پنوماتیک وجود دارد. اینها عبارتنداز پایه (که معمولا از سه، چهار یا پنج چرخ تشکیل شده است) یک سیلندرگازی ( که هوای فشرده شده را ذخیره می کند و به یک پوشش تلسکوپی تعبیه شده است) صندلی که به صفحه ای تعلق دارد که دارای اهرام قابل تنظیم است و پشتیبانی پشتی.

در اصل، صندلی اداری پنوماتیک دار اطراف یک سیلندر عمل می کند. محفظه هوا در این سیلندر به پیستونی متصل شده است که در صورت فعال شدن توسط کسی که اهرم را فشار می دهد وارد محفظه می شود، این عمل بیشتر هوای داخل محفظه را فشرده می کند و در نتیجه حرکتی ایجاد میشود که باعث می شود صندلی بلند شود. وقتی پیستون بیشتر از داخل محفظه منتقل میشود، هوا را داخل آن محفظه منبسط می کند و اجازه می دهد تا صندلی پائین بیاید.

 

صندلی پنوماتیک - قصر چوب

پنوماتیک چیست؟

هرگاه بتوانیم هوای اطرافمان را به طریقی ذخیره و فشرده نمائیم انرژی موجود در هوای فشرده می تواند کاری را برای ما انجام دهد که به آن پنوماتیک گفته می شود.
بسیاری از صندلی های اداری و کار موجود امروزه شامل چندین ویژگی ارگونومیک و پشتیبانی یا پیشرفت های عملکردی نسبت به صندلی های اداری گذشته است. به نظر می رسد صندلی کامپیوتر ارگونومیک یا صندلی های کاری که امروزه ساخته شده است، دارای یک اهرم و تنظیم صندلی اداری استاندارد است.

تنظیم ارتفاع صندلی اداری پنوماتیک

بسیاری از صندلی های رایانه ای، وظیفه ای، ارگونومیک و کار اکنون این ویژگی را ارائه می دهند. تنظیم ارتفاع پشت به کاربر اجازه می دهد منطقه پشتیبانی کمری پشتی را در یک محدوده ثابت برای پشتیبانی اختصاصی قرار دهد.

تنظیم ارتفاع پشت اغلب با چرخاندن دانش موجود در ساقه یا قاب پشتی اصلاح می شود. پس از شل شدن این دستگیره، پشتی می تواند بلند شود یا به موقعیت دلخواه پایین بیاید، سپس دستگیره سفت می شود تا موقعیت را نگه دارد. تنظیم ارتفاع عقب Ratchet همچنین در بعضی از مدل های جدیدتر صندلی های اداری محبوبیت بیشتری پیدا می کند، این امر باعث می شود استفاده از دستگیره از بین برود و با بالا بردن یا پایین آوردن کمر به سطح مطلوب تنظیم و کنترل شود و سپس با استفاده از چرخ دستی در حالت خود قفل شود.

البته بسیاری از کارکردهای صندلی دیگر در بازار وجود دارد و بسته به ترجیح شخصی شما ، میزان روزانه زمان صرف شده در یک صندلی و استفاده مورد نظر شما ممکن است شما نیاز داشته باشید یا بخواهید یک صندلی اداری با کنترل ها یا ویژگی های ارگونومیک بیشتری داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *