بلاگ

انواع مختلف میز و صندلی اداری (۲)

میز و صندلی اداری - قصر چوب

همان طور که از نام میز و صندلی اداری بر می آید، متداول ترین کاربرد این نوع میز و صندلی اداری در مراکز اداری و سازمان ها می باشد. اغلب ارباب رجوع و بیشتر کارکنان از این نوع میز و صندلی ها استفاده می کنند. از این رو توجه به استاندارد بودن و سالم بودن یک میز و صندلی اداری از ضروریات آن می باشد؛ چرا که یک فرد ممکن است برای مدت زمان زیادی از آن استفاده کند.

از جمله مشخصات اصلی یک صندلی اداری استاندارد می توان به فنری بودن پشتی صندلی، نرم بودن متعادل قسمت نشیمنگاه صندلی، ارتفاع مناسب صندلی از سطح زمین، جنس با کیفیت رویه صندلی و … اشاره کرد. سطح صندلی نباید سر باشد و می بایست دارای اندکی اصطکاکی باشد تا از لغزش فرد جلوگیری شود. صندلی حتما باید دارای پشتی باشد تا به ستون فقرات فشار وارد نشود. پشتی صندلی و طول نشیمنگاه آن باید طوری باشد که بدن فرد به عقب یا جلو خم نشده و در طولانی مدت باعث آسیب وارد شدن به ستون فقرات نشود. نکته مهمتر این که صندلی اداری استاندارد می بایست برای خانم ها و آقایان قابل استفاده باشد و طبق فیزیک بدنی آن ها طراحی شود.

خرید اینترنتی میز و صندلی اداری

خرید آنلاین میز و صندلی اداری و انتخاب میز و صندلی اداری مناسب با محیط کاری همواره از چالش های مدیران کسب و کار بوده است. در خرید مبلمان اداری به روش سنتی به دلیل عدم و جود اطلاعات کافی در مورد هر نوع اطلاعات مبلمان اداری، انتخاب مبلمان اداری مناسب را دشوار می سازد.

در خرید اینترنتی میز و صندلی اداری از وب سایت قصر چوب می توانید در ابتدا با مطالعه راهنمای خرید میز و صندلی اداری اطلاعات کافی در این زمینه را کسب کنید و سپس با مقایسه مدل های مختلف، مبلمان اداری مناسب و مورد نظرتان را با قیمتی مناسب انتخاب و خرید کنید. در ادامه این مقاله به معرفی انواع صندلی‌ های اداری می پردازیم. با ما همراه باشید.

انواع صندلی اداری

میز و صندلی‌ اداری سبک‌ها و طرح‌های متنوعی دارند. آن‌ها غالباً با هدف داشتن ظاهری خوب و راحت طراحی می‌شوند. اگر می‌خواهید چند صندلی دیگر به دفترتان اضافه کنید، پس گزینه‌های زیر را به خاطر بسپارید.

صندلی‌های کنفرانس

صندلی‌های کنفرانس عمدتاً در اتاق‌های هیئت مدیره و جلسات تجاری استفاده می‌شوند. از آنجایی که آن‌ها بیشتر برای همکاری استفاده می شوند تا کار واقعی، یک نشیمن‌گاه راحت برای این طرح نیاز است. صندلی‌های کنفرانس به اندازه‌ی سایر صندلی‌های موجود در این لیست قابل تنظیم، کارا، و متحرک نیستند. اما بعضی از آن‌ها چرخ‌های توکار دارند.

صندلی‌های ارگونومیک

اگر شما به دنبال صندلی هستید که در کمرتان احساس راحتی داشته باشید، پس یک صندلی ارگونومیک لازم دارید. این صندلی چون از انحنای کمر محافظت می‌کند، برای کسانی که از مشکلات کمر یا ستون فقرات رنج می‌برند بسیار مناسب است. همچنین صندلی ارگونومیک برای کارهایی با نشستن‌های طولانی مدت مناسب است.

میز و صندلی اداری - قصر چوب

صندلی‌های ارگونومیک برای حفظ وضعیت مناسب بدن در حین کار، از ویژگی‌های دیگری مانند ارتفاع قابل تنظیم، دسته صندلی و پشتیِ گردن (زیرسری) برخوردارند.

صندلی‌های اجرایی

صندلی‌های اجرایی اغلب همراه با میزهای اجرایی و میزهای مدیریتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. هم‌چنین این صندلی‌ها چرخک و چرخ دارند که حرکت این صندلی‌ها را در دفترکار آسان می‌کند. صندلی‌های اجرایی با ویژگی‌هایی از قبیل پشتی بلند و به علاوه دسته‌ی صندلی و پشتی با رویه‌ی نرم عرضه می‌شوند.
صندلی های اجرایی اغلب از چرم، فوم پُلی‌یورتن، و متریال نرم ساخته می‌شوند. قیمت این صندلی‌ها به دلیل ویژگی‌های سطح بالا و طراحی‌شان، بیشتر از بقیه‌ی صندلی‌های موجود در این لیست است.

صندلی انتظار

این محصول برای مراجعین در حال انتظار و در محیط‌ های مختلف در جنس ‌های مختلف و متنوع ساخته می ‌شود.

میز و صندلی اداری - قصر چوب

صندلی‌های کاری

صندلی های کاری رایج ترین مدل در میان انواع میز و صندلی اداری به شمار می روند. این مدل از صندلی ها اغلب ظاهری شبیه به یکدیگر داشته و عمدتاً دارای چرخ هایی برای حرکت آسان هستند. در برخی از مدل های کاری برای آسایش و راحتی بیشتر کاربر، از پشتی های نرمی استفاده می شود. همچنین این دسته از صندلی ها نسبت به سایر گزینه های معرفی شده در این لیست، قیمت کمتری داشته و مقرون به صرفه تر هستند.
این‌ها متداول‌ترین انواعِ مبلمان اداری است که در محل کار پیدا می‌شود. دقیقاً مانند کارکنان سازمان شما، مبلمان‌های اداری هم کارایی‌های مختلفی دارند. انواع گوناگون میز و صندلی اداری سطح متفاوتی از راحتی و آسایش را ارائه می‌دهند و این خوب خواهد بود تا زمانی‌که ایستایی وضعیت بدن حفظ شود.

مقالات مرتبط:

صندلی اداری پنوماتیک چیست؟

ویژگی تنش شیب صندلی اداری چیست؟

مکانیزم صندلی اداری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *