سبد خرید

جهت دریافت دریافت مشاوره یا پیش فاکتور با شماره 09904559545 تماس بگیرید

۰۲۱۹۱۰۲۷۱۳۰ – ۰۹۹۰۴۵۵۹۵۴۵

انتخاب بهترین صندلی ارگونومیک اداری، صندلی استاندارد

صندلی اداری ارگونومیک خوب چه ویژگی هایی دارد؟ | بهترین صندلی اداری ارگونومیک

بهترین صندلی اداری ارگونومی دارای چه ویژگی هایی است؟ به دلیل صرف زمان زیادی برای نشستن در محیط های کاری داشتن یک صندلی اداری ارگونومیک که پشت کمر را پوشش دهد و از آسیب رسیدن به ساختار ستون فقرات جلوگیری کند ضروری می باشد.

در ادامه به ویژگی ها و نکات مهمی که در حین خرید بهترین صندلی اداری ارگونومیک به آن دقت داشته باشید را با هم مرور خواهیم کرد.

چه نوع صندلی اداری ارگونومیک بهتر است؟

انتخاب بهترین صندلی اداری ارگونومیک ، قصر چوب ، نیلپر

انواع مختلفی از صندلی های ارگونومیک موجود برای استفاده از دفتر وجود دارد. هیچ کدام از انواع صندلی های اداری لزوما بهترین نیست.

ارتفاع صندلی دفتر باید به راحتی قابل تنظیم باشد . اهرم تنظیم اتوماتیک ساده ترین راه برای انجام اینکار است . ارتفاع صندلی در حدود 16 تا 21 اینچ از کف باید قرار بگیرد . این اجازه می دهد تا کاربر پای خود را در کف زمین قرار دهند.

دید مثبت به کاهش درد کمر و بهبود ان کمک میکند. این موضوع از لحاظ جنبه روانی گفته می شود یعنی در صورتی که شخص احساس کند این صندلی باعث ایجاد درد کمر می شود شخص احساس درد خواهد داشت .

هر صندلی باید داری عمق و پهنای مناسبی باشد تا راحتی هر کاربری را تامین کند.عرض 17 الی 20 معمولا پهنای مناسب و استانداردی می باشد.

عمق صندلی (از جلو تا عقب نشیمنگاه ) باید به اندازه کافی باشد تا اینکه کاربر بنواند در هنگام نشستن کمر خود را متناسب با بک رست (استراحتگاه کمری) صندلی اورگونومیک اداری تنظیم کند ؛ همچنین فاصله بین پشت تا زانو باید حدود 2 الی 4 اینچ باشد.

سایر ویژگی های صندلی اداری ارگونومیک

پشتیبان کمر در صندلی اداری ارگونومیک بسیار مهم است. ستون فقرات دارای یک منحنی درونی است و در صورت طولانی نشستن اگر صندلی استاندارد نباشد به ساختار ستون فقرات آسیب وارد می کند و صندلی باید قسمت کمر را پوشش دهد.

مواد استفاده شده برای صندلی اداری ارگونومیک باید استاندارد باشد تا در نشستن های طولانی کاربر احساس راحتی داشته باشد. داشتن لایه ای که تنفس کند بهتر از سطح سخت است.

دسته صندلی باید قابل تنظیم باشد. آنها باید اجازه دهند بازوها و شانه های کاربر احساس راحتی داشته باشد. ساعد ها در هنگام تایپ کردن نباید روی دسته صندلی باشد.

همچنین صندلی باید به راحتی قابل چرخش باشد تا به کاربر برای دسترسی به قسمت های مختلف میز فشار وارد نشود.

ویژگیهای صندلی اداری ارگونومیک

تنظیم ارتفاع:

بهترین صندلی اداری ارگونومی باید قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد تا بسته به قد افراد مختلف موقعیت مناسبی را برای نشستن پشت میز فراهم کند.

این کار باعث می‌شود که پاهای فرد به شکل صحیحی روی زمین قرار گیرند و فشار بر روی زانوها و کمر کم شود. همچنین، فاصله صحیح بین صفحه مانیتور و چشمان فرد نیز رعایت شده و خستگی چشمها کاهش یابد.

تکیه‌گاه صندلی:

پشتی صندلی اداری ارگونومیک نقش مهمی در حمایت از ستون فقرات و کمر فرد دارد. تکیه‌گاه صندلی باید قابل تنظیم باشد تا با زاویه مناسبی وضعیت بدنی فرد را پشت میز نگه دارد.

ویژگیهایی مانند چین خوردگی پشتی برای پر کردن تو رفتگیهای مهره‌های ستون فقرات و وجود منافذ هوا برای جریان بهتر هوا شرایط نشستن راحت‌تری را برای کاربر فراهم می‌کند.

نشیمن صندلی:

نشمینگاه صندلی نقطه تماس مستقیم بین بدن فرد و صندلی است. بنابراین، باید جنس نسبتاً نرم و راحتی داشته باشد تا فشار بر روی باسن و ران‌ها را کاهش دهد.

همچنین، نشمین باید دارای عمق مناسب باشد تا فضای کافی بین پشت زانو و لبه صندل باقی بماند. در غیر این صورت، خون‌رسانی به پاها مختل می‌شود.

دسته‌های صندلی:

دسته‌های صندلی باید ارتفاع مناسبی داشته باشند و امکان تنظیم ارتفاع دسته‌ها یک نمره مثبت برای صندلی ارگونومیک محسوب می‌شود.

دسته‌ بهترین صندلی اداری ارگونومی باید به گونه‌ای تنظیم شود که ساعد فرد بطور کامل روی آن‌ قرار گیرد و زاویه ۹۰ درجه بین بازو و ساعد ایجاد شود. این وضعیت باعث می‌شود که عضلات شانه و گردن فرد خسته نشده و از دردهای مزمن عضلانی اسکلتی دور بمانند.

چرخهای صندلی:

باید مطمئن شوید که چرخها با نوع کف دفتر شما سازگار هستند. برای مثال، اگر کف شرکت با موکت پوشانده شده است، باید چرخهای نرم و لاستیکی را انتخاب کنید تا روی موکت راحت و روان حرکت کنند.

در صورتی که کف دفتر شما صاف است، باید چرخهای سخت و پلاستیکی را انتخاب کنید تا بهترین صندلی اداری ارگونومی روی کف حرکتهای لغزشی نداشته باشد.

روش های خرید صندلی ارگونومیک طبی اداری

شما برای خرید بهترین صندلی اداری ارگونومی می توانید از دو روش حضوری و غیر حضوری اقدام نمایید. در صورتی که تمایل به خرید اینترنتی دارید می توانید از مدل های متنوع و مختلف موجود در سایت دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *