سبد خرید

جهت دریافت دریافت مشاوره یا پیش فاکتور با شماره 09904559545 تماس بگیرید

09904559535 – 09904559545

صندلی تابوره چیست

صندلی تابوره چیست | انواع صندلی تابوره

صندلی تابوره نوع از صندلی های چرخدار هستند که فاقد تکیه گاه اند و اغلب در آزمایشگاه ها، آرایشگاه ها، دندانپزشکی و … مورد استفاده قرار می گیرند.

از صندلی تابوره جهت نشستن جراح، کمک جراح، متخصصین بیهوشی در هنگام عمل جراحی در اتاق استفاده می شود که این صندلی در اندازه و سایز های مختلف قابل سفارش بوده و ضمنا قابلیت تنظیم ارتفاع نیز دارند.

صندلی تابوره چیست و چه کاربردی دارد؟

صندلی ها یکی از مهم ترین وسایلی هستند که باید در اداره ها، آرایشگاه ها، مراکز پزشکی و مکان های کاری استفاده شوند. صندلی ها انواع و اقسام مختلفی دارند که هر کدام از آنها با توجه به نوع طراحی خود، کاربرد خاصی را ارائه می دهد‌.

یکی از این صندلی های کاربردی که در همه جا می توانیم آن را مشاهده کنیم، صندلی تابوره می باشد. صندلی های تابوره طراحی جالبی دارند و البته در طرح های مختلف ساخته می شوند و هرکدام از آنها نیز مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد.

شاید خیلی از شماها برایتان این سوال پیش بیاید که اصلا صندلی تابوره چیست؟ و چرا این اسم را دارد یا برای چه مکان هایی استفاده می شود. ما در این مطلب به انواع صندلی تابوره می پردازیم و به شما می گوییم که صندلی تابوره چیست و چه کاربردی دارد. تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

صندلی تابوره چیست؟

قبل از اینکه به معرفی انواع صندلی های تابوره بپردازیم، اول باید در مورد آن توضیح دهیم تا بیشتر با آن آشنا شوید. و بدانید که صندلی تابوره چیست ! صندلی تابوره یک نوع صندلی چرخدار یا بدون چرخی است که پشتی، دسته یا تکیه گاهی ندارد و به دلیل داشتن قابلیت های تنظیم ارتفاع طرفداران بسیاری دارد.

صندلی های تابوره در دو نوع آرایشگاهی و آزمایشگاهی وجود دارند. صندلی های تابوره دارای بالشتک های اضافی هستند که به پایه صندلی متصل می شوند. بالشتک های استفاده شده در این صندلی ها بسیار نرم هستند تا کسی که برای مدت طولانی بر آن می نشیند، دچار مشکل نشود.

البته برخی از صندلی های تابوره وجود دارند که برای جلوگیری از مشکل های ستون فقرات دارای پشتی می باشند که این نوع صندلی ها جزو صندلی تابوره پشتی دار هستند حالا که فهمیدید صندلی تابوره چیست پس بهتر است سراغ معرفی چندین صندلی تابوره خوب برویم.

در این بخش به معرفی صندلی های تابوره ارگونومیک می پردازیم.

 1. صندلی تابوره متحرک

صندلی تابوره چیست

صندلی تابوره متحرک برای محل کارهایی که نیاز به پویایی و فعالیت زیاد دارند طراحی شده است یا مثلا برای جلسات سریع مناسب می باشد‌ صندلی تابوره متحرک قابل تنظیم ارتفاع است و شما می توانید برای هر میزی که سراغ دارید، استفاده کنید.

کافیست ارتفاع صندلی را با توجه به علاقه خود تنظیم کنید. زمانی که در حال یادگیری هستید، نشستن بر روی این صندلی شما را اذیت نخواهد کرد و بدون آنکه تمرکر شما بر هم بخورد می توانید بر روی آن بنشینید و وقت بگذرانید.

مزایای صندلی تابوره متحرک:

 • راحت و محکم
 • قابل تنظیم ارتفاع پنوماتیک
 • به صورت معقولانه ای قیمت گذاری شده است.

نقاط ضعف صندلی تابوره متحرک:

 • تقریبا هیچ نقطه ضعفی ندارد.
 1. صندلی تابوره توپی شکل

صندلی تابوره چیست

اگر بر روی صندلی های دیگر تابوره راحت نیستید، مطمئنا نوع توپی شکل آن می تواند شما را راضی نگه دارد. صندلی تابوره توپی شکل وضعیت بدن را بهبود می بخشد و به بدن کمک می کند تا در وضعیت راحت تری قرار بگیرد.

همانطور که می دانید خیلی از افراد معتقدند صندلی های تابوره بدلیل نداشتن تکیه گاه یا پشتی، ممکن است برای ستون فقرات مضر باشند. اما صندلی تابوره توپی شکل می تواند تا حدودی مشکل را برطرف کند.

مزایای صندلی تابوره توپی شکل:

 • قابل تنظیم ارتفاع هیدرولیک از ۱۸ تا ۲۳ سانتی متر که برای دفتر، خانه، کلاس مناسب است.
 • صندلی تابوره توپی شکل باعث تقویت عضلات و بهبود وضعیت بدن می شود.
 • ۱۸۰ درجه چرخش

نقاط ضعف صندلی تابوره توپی شکل:

 • وجود مکانیسم قفل بر روی چرخ ضروری نبود.
 1. صندلی های SAFCO

صندلی های SAFCO

صندلی های SAFCO علاوه بر اینکه از ظاهر زیبایی برخوردار هستند، یکی از بهترین صندلی ها برای نشستن به شمار می روند‌.

پایه های صندلی SAFCO هنگامی که بر روی آن می نشینید، محکم بر سر جای خود می مانند و هیچ لغزشی ندارند. صندلی های SAFCO دارای بالشتک های نرمی است تا هنگام نشستن بر روی آن به عضلات شما فشاری وارد نشود.

مزایای صندلی SAFCO :

 • صندلی قابل تنظیم ارتفاع پنوماتیک
 • صندلی عالی برای جلوگیری از وارد شدن فشار به عضلات شما
 • حلقه ای که در پایه ها وجود دارد؛ باعث ایجاد یک حالت ارگونومیک می شود.

نقطه ضعف:

این صندلی در مکان هایی که کفپوش چوبی دارند، سرو صدای زیادی را به وجود می آورد.

 1. صندلی تابوره متحرک

صندلی تابوره لرزان

صندلی تابوره متحرک یکی از بهترین گزینه ها برای بهبود تعادل، تقویت عضلات و بهبود عملکرد می باشد. مطمئنا این را می دانید که هر چقدر صندلی ها راحت تر و بهتر باشند، عملکرد کارمندان بهتر می شود.

صندلی تابوره متحرک دارای بالشتک های بسیار نرم و راحتی هستند و نمی گذارند عضلات شما دچار خستگی شود، دارای تنطیم ارتفاع هستند و در کل می توانند جزو برترین صندلی های تابوره قرار گیرند.

مزایای صندلی تابوره متحرک:

 • پایه ای پایدار برای جابجایی آسان
 • ارتفاع بلند برای تنظیم
 • دارای پوشش لاستیکی برای جلوگیری از لغزش و خراشیدگی

نقاط ضعف صندلی تابوره متحرک:

ممکن است برای برخی از افراد، این صندلی بزرگ باشد.

 1. صندلی روزمره kore

صندلی تابوره چیست

 صندلی روزمره kore ارگونومیک است و با تکان خوردن در جای خود باعث می شوید تا بتواند عضلات اصلی شما را در حین قرار گرفتن در یک نقطه، حرکت دهد تا دچار گرفتگی عضلات یا مشکل های دیگر نشوید.

صندلی روزمره kore یک صندلی ساده و راحت است که می توانید برای کارهای روزمره از آن استفاده کنید. اگر دانش آموز یا دانشجو هستید می توانید از این صندلی ها برای درس خواندن استفاده کنید.

مزایای صندلی روزمره kore:

 • قابل تنظیم
 • راحت
 • پایدار و انعطاف پذیر

نقاط ضعف صندلی روزمره kore:

 • دوام خوبی ندارد.
 1. صندلی تابوره پزشکی

صندلی تابوره پزشکی

صندلی تابوره پزشکی تا حدودی با صندلی های دیگر متفاوت است، به این دلیل مورد علاقه پزشکان و دانشجویان می باشد که با این صندلی دیگر نیاز نیست با حرکت مداوم در دفتر، خود را خسته کنند.

صندلی تابوره پزشکی دارای یک مفصل گرداننده و یک چرخش ۳۶۰ درجه دارد و دامنه حرکتی وسیعی را برای افراد فراهم می کند. صندلی تابوره پزشکی دارای بالشتک های نرمی است و از فشار آوردن به عضلات جلوگیری می کند و همچنین هنگام کار با آن از ستون فقرات هم پشتیبانی می کند.

مزایای صندلی تابوره پزشکی:

 • صندلی قابل تنظیم ارتفاع
 • بسیار راحت، پشتیبانی از ستون فقرات
 • صندلی گردان ۳۶۰ درجه
 • چرخ های چرخشی برای حرکت آسان
 • ظاهر شیک و زیبا

نقاط ضعف صندلی تابوره پزشکی:

 • پس از استفاده طولانی مدت از صندلی تابوره پزشکی، ضخامت ثابت خود را حفظ نمی کند.

انتخاب صندلی تابوره مناسب با کار شما

همانطور که مشاهده می کنید، صندلی های تابوره انواع مختلفی دارند که هر کدام از آنها دارای کاربرد های متفاوتی هستند.

بهتر است که با توجه به نیاز و نوع کار خود صندلی را انتخاب کنید که بتواند به شما در انجام فعالیت ها کمک کند. برای خرید انواع صندلی تابوره می توانید به سایت قصر چوب مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *