بلاگ

کدام چوب براي ميز مديريت بهتر است؟

میز مدیریت - قصر چوب
میز مدیریت يکي از مهمترين و اصلي ترين مبلمان هاي موجود در يک محيط اداري مي باشد که به همين دليل اغلب خريداران به کيفيت و زيبايي اين ميز اهميت بسيار ويژه و خاصي مي دهند. در ساخت ميز هاي مديريتي از مواد و متريال هاي گوناگوني استفاده مي شود که در اين بين، چوب، يکي از محبوب ترين و پرکاربرد ترين متريال هاي به کاربرده شده در ساخت ميز هاي مديريتي است.
در ساخت يک ميز مديريتي از چوب هاي گوناگوني مي توان استفاده کرد که هر کدام از آنها مي توانند ظاهر و کيفيت متنوعي را براي ميزهاي مديريتي به وجود آورند. از آنجايي که ظاهر و دوام ميز مديريتي به دليل جايگاه ويژه يک مدير، بسيار حائز اهميت است، چوب ميز مديريت بايد از بين چوب هاي مرغوب و با کيفيت انتخاب شود تا بتوان ميزي با زيبايي بسيار زياد ايجاد کرد و همچنين دوام و عمر بالايي نيز داشته باشد.
از مهم ترين چوب هايي که در ساخت ميز مدیریت استفاده مي‌شوند و داراي ويژگي‌ هاي بسيار بارزي هستند مي ‌توان به چوب هاي افرا، گيلاس، بلوط و گردو اشاره کرد که در نوع خود از رنگ هاي مختلف نيز برخوردار هستند. رنگ اين نوع چوب ها اغلب خاکستري است و برخي از آن ها نيز داراي رنگ قرمز پررنگ مي باشند. در ادامه این مقاله از قصر چوب با ما همچنان همراه باشيد تا در رابطه با هر کدام از چوب هايي که در ساخت ميز مديريت استفاده مي شوند اطلاعات بیشتری کسب کنید.
میز مدیریت - قصر چوب

چه چوبی براي ساخت ميز مديريت بهتر است؟

يکي از نکاتي که بايد قبل از هر کاري خوب  به خاطر داشته باشيد اين است که چوب هاي جنگلي که از دوام بالايي برخوردار هستند يکي از بهترين چوب هايي است که شما مي تواندي براي ميز کلاسيک مديريت خود انتخاب کنيد. چوب يکي از متريال هاي اصلي در ساخت مبلمان، ميز، صندلي و… مي باشد. چوب هاي جنگلي به دليل بافت زيبايي که دارند مي تواند علاوه بر دوام بالا از نظر زيبايي شناسي هم گزينه بسيار خوبي باشند.

بهترین انواع چوب برای ساخت میز مدیریت

چوب گيلاس

يکي از زيبا ترين چوب هايي که مي توانيد براي ميز چوبي مديريت خود انتخاب کنيد مي تواند اين نوع چوب باشد رنگ چوب گيلاس قهوه ايي روشن يا قهوه ايي مايل به قرمز است. رنگ چوب گيلاس اکثر مواقع رو به قرمز است تا قهوه ايي همين امر هم  چوب گيلاس را بسيار در بين افراد محبوب و پرطرفدار کرده است.
میز مدیریت - قصر چوب

چوب افرا

يکي از انواع چوب که برای ساخت میز مدیریت استفاده می شود درخت افرا است که در نواحي جنگلي و در خاک‎هاي اسيدي مي‌رويد و به خصوص در جنگل‌هاي شمال ايران فراوان و گونه‌هايي از آن‌ها در باغ‌ها و پارک‌ها براي زينت کاشته مي‌شوند. افرا داراي گونه‎هاي مختلفي در ايران است از جمله مي‎توان افرا اپلت، افرا شيردار و کيکم را نام برد. بزرگترين و فراوان‎ترين افراي ايران، اپلت با نام علمي Insigne Bosso و نام انگليسي Maple است.
چوب افرا، چوبي است سخت، سنگين، راست تار، خوشکار، سبک و شکننده و قابل تورق و مناسب براي صنايع کف پوش و روکش سازي، ساخت تخته چند لايه، قالب کفش، ساخت لوازم مهندسي، پوشش سطوح بزرگ، ديوار ها و رويه ميزها و تخته خرده چوب، قابليت کنده کاري و ظريف کاري، مجسمه سازي، مبلمان و خراطي.

چوب گردو

چوب گردو را مي توان پادشاه چوب ها هم از لحظ استحکام رنگ و بافت ناميد. چوب گردو يکي از گسترده ترين و پر طرفدارترين پوشش هاي چوبي است. اما محبوبيت زيادش ارزش اين چوب را بسيار بالا برده بگونه ايي که براي سفارش يک صندلی یا میز مديريت مدیریت چوبي با چوب گردو بايد مبلغ کلاني را در ازاي آن پرداخت.
میز مدیریت - قصر چوب

چوب بلوط

چوب بلوط يکي از چوب هایی است که برای ساخت میز مدیریت استفاده می شود. چوب بلوط فشره و محکم است و نماد قدرت و استقامت است و از گذشته‌ خيلي دور يکي از مهم‌ترين مصالح ساختماني در اروپاي شرقي بوده است. در گذشته علاوه بر مصرف انبوه الوار بلوط در ساختمان‌سازي، از چوب بلوط براي ساختن کشتي‌هاي بازرگاني و جنگي استفاده گسترده مي‌شده است.
چوب بلوط به رنگ قهوه اي روشن تا تيره و درشت بافت است. اين چوب نسبتاً نيمه سخت و نيمه سنگين تا سنگين است و در برابر سايش و رطوبت مقاومت زيادي دارد و بهترين چوب براي پارکت، ساخت مبلمان، کتابخانه، ميز و صندلي، تهيه روکش، اسکله سازي، تراورس (چوب هاي نصب شده در زير ريل راه آهن)، ساخت واگن، کشتي سازي، تيرهاي شبکه مخابراتي و مدل سازي است.

چوب راش

رنگ چوب راش کرم رنگ مايل به قرمز است. اغلب چوب ها هنگام برش کاري ممکن است ضايعات زيادي داشته باشند اما چوب راش به دليل ابعاد مناسبي که دارد نسبت به چوب هاي ديگر ضايعات کمتري دارد.
از چوب راش براي ساخت در و پنجره، تراورس راه آهن، ميز و صندلي، مبل، صندوق و غيره استفاده مي شود. مصرف اين چوب بيش از ديگر انواع چوب است. سلولز آن در توليد پارچه‌هاي ابريشمي خوب و لطيف به کار مي رود. زغال و هيزم گرفته شده از آن نيز کيفيت بالايي دارد.
میز مدیریت - قصر چوب

چوب آبنوس

چوب آبنوس به رنگ هاي مختلف زردسفيد تا قهوه اي و سياه ديده مي شود و انواع مختلفي مانند آبنوس سياه، آبنوس مرمري يا مرمري آندامان آبنوس کاکي را شامل مي شود. چوب آبنوس به دليل سختي و استحکام بالا در ساخت وسايلي نظير انواع مبلمان، ميز و صندلي و پيانو مورد استفاده قرار مي گيرد.
چوب اين اين درخت رنگ زرد مايل به قهوه اي داشته و سنگين و بادوام است. از ديگر ويژگي هاي آن مي توان به عدم پوسيده شدن و مقاومت فوق العاده آن در برابر هوا و چسبندگي اشاره کرد.

چوب روسی

واژه چوب روسی در بازار چوب ایران به هر نوع چوب سفید رنگ وارداتی از روسیه تلقی می شود و کاربرد آن هم چندان تفاوتی نمی کند و یکی دیگر از انواع چوب میز مدیریت است. این چوب سفید شامل گونه‎های کاملا متفاوتی چون نراد، نوئل و انواع کاج‎ها است. این چوب فاقد درون چوب مشخص و به رنگ سفید مایل به قرمز، فاقد مجاری صمغی، راست تار، سبک، واکشیدگی و هم‎کشیدگی کم، قابلیت ترک خوردن کم هنگام خشک شدن، بسیار خوش کار، سنباده خوری خوب، میخ‎خوری و پیچ خوری عالی است. ولی با وجود تمام مزایا به راحتی در مقابل قارچ‎ها دچار مرض لکه آبی یا لکه قرمز می‎شود و از استحکام آن کاسته وی شود.
بیشتر بخوانید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *